90 lat studiów lekarskich w Poznaniu

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7597-086-9

Z recenzji

Układ jubileuszowego Albumu w sposób szeroki przypomina historię Wydziału, podkreślając jego wkład w rozwój polskiej medycyny. Olbrzymią zaletą jest bogata ikonografia, dokumentująca ludzi, miejsca i niektóre zdarzenia w 90-letniej historii Wydziału. Notatki informacyjne są zwięzłe. Szczególnie wartościowe są fragmenty wspomnień, które przybliżają i nadają odpowiednią barwę przytaczanym faktom, ludziom i miejscom (profesorów: J. Koczocik-Przedpelskiej, Z. Szmei, M. Drewsowej, J. Łuczaka). Z wielkim pożytkiem dla Czytelnika, zwłaszcza dla najmłodszych absolwentów Wydziału, wybrano niektóre sentencje i złote myśli (profesorów: H. Święcickiego, A. Wrzoska, S. Dąbrowskiego, J. Roguskiego i innych), które zmuszają do głębokiej refleksji.
Jubileuszowy Album z zainteresowaniem i nostalgią przeglądać będą wieloletni pracownicy Uniwersytetu. Natomiast młodsi czytelnicy znajdą powody do dumy i satysfakcji z poznańskiego Uniwersyteckiego Wydziału Lekarskiego.

prof. dr. hab. dr h.c. Andrzej Obrębowski