60-lecie Biblioteki Głównej 1952-2012

Redakcja: Aniela Piotrowicz
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7597-172-9

Nowy rozdział w historii Biblioteki (fragment)

Biblioteka Główna uczelni medycznej w Poznaniu istnieje już 60 lat. Powstała w 1952 roku z przekształcenia wcześniej istniejącej Biblioteki Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Poznańskiego. Historia Biblioteki i jej działalność w okresie pierwszego 50-lecia przedstawiona została w okolicznościowej monografii „Półwiecze Biblioteki Głównej” przygotowanej na jubileusz przez zespół pracowników Biblioteki. Znajdowała się ona wówczas w bardzo trudnej sytuacji lokalowej, ograniczającej jej dalszy rozwój i funkcjonalność. W przedmowie do tej monografii Rektor i Kanclerz Uczelni poinformowali o perspektywie radykalnej poprawy sytuacji lokalowej Biblioteki dzięki planowanej budowie Centrum Biblioteczno-Dydaktycznego na terenie kampusu uniwersyteckiego w rejonie ulic Przybyszewskiego i Rokietnickiej.