Zeszyt do ćwiczeń. Biologia pasożytów dla studentów Farmacji

Autorzy: Anna C. Majewska, Piotr Nowosad
Publikacja niedostępna w wersji drukowanej

Publikacja dostępna w wersji elektronicznej m.in. pod adresem: www.ibuk.pl/fiszka/166510/zeszyt-do-cwiczen-biologia-pasozytow-dla-studentow-farmacji.html
Rok wydania: 2015
Wydanie: I
Ilość stron: 64
Format: B5
ISBN: 978-83-7597-266-5

Książka dostępna jest na platformie dla studentów WISUS - materiały dydaktyczne.

Zeszyt do ćwiczeń
został opracowany zgodnie z programem ćwiczeń dla studentów farmacji. Na początku każdego ćwiczenia umieszczono w ramce informacje, które opisują zakres wiadomości, jaki będzie wymagany od studenta po zakończeniu zajęć. Następnie w każdym ćwiczeniu podany jest spis preparatów, które student musi obejrzeć. Ćwiczenia z biologii pasożytów oparte są na materiałach oryginalnych (preparaty makroskopowe oraz utrwalone i barwione preparaty mikroskopowe pasożytów, a także żywe pasożyty z hodowli in vitro). Zeszyt do ćwiczeń został opracowany nie tylko z myślą o usprawnieniu obserwacji mikroskopowych i prowadzeniu dokumentacji cech istotnych dla rozpoznawania pasożytów, ale również po to, by ułatwić zdobycie syntetycznej wiedzy na temat biologicznej charakterystyki omawianych gatunków pasożytów. W tym celu należy uzupełnić schematy budowy pasożytów i odpowiednio je oznaczyć oraz wypełnić tabele.
Kolejność ćwiczeń ułożono, kierując się stopniem trudności obserwacji (zaczynając od obiektów niewymagających dużych powiększeń, a kończąc na obiektach obserwowanych pod mikroskopem), a także biotopem pasożytów.

Prof. Anna C. Majewska i dr Piotr Nowosad


Fragment książki