Spektrum autyzmu. Tom 1

Redakcja: Anna Kostiukow
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-7597-429-4

Książka ma charakter monografii wieloautorskiej. Wśród Autorów znalazły się osoby prowadzące badania naukowe, ale przede wszystkim osoby, które na co dzień pracują z chorymi. Autorzy w oparciu o własne doświadczenie przedstawiają najważniejsze problemy pacjentów, widziane zarówno z perspektywy chorego, jak i z perspektywy własnej – specjalisty, prezentują także rozwiązania praktyczne. Jedną z ważniejszych części pracy jest przedstawienie zagadnień dotyczących rodziny, funkcjonowania dziecka ze spektrum autyzmu w środowisku społecznym oraz ewolucja potrzeb rozwojowych dziecka z tą chorobą. Zatem walorem pracy są niewątpliwie praktyczne aspekty opieki nad dzieckiem z ASD.

Z recenzji prof. dr hab. Ewy Mojs

Anna Kostiukow – doktor nauk o zdrowiu, fizjoterapeutka, absolwentka zdrowia publicznego – promocji zdrowia, doradczyni zawodowa osób z niepełnosprawnością, menedżerka zakładów opieki zdrowotnej, menedżerka oświaty. Adiunktka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wykładowczyni z zakresu autyzmu i zaburzeń rozwojowych u dzieci. Promotorka ponad 150 prac na każdym etapie edukacji, a także promotorka pomocnicza w przewodach doktorskich. Założycielka Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego SpektrumAutyzmu.pl. Kierowniczka studiów podyplomowych „Kompleksowy system wsparcia rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu”. Członkini komitetów organizacyjnych i naukowych konferencji: Autyzm w Domu i w Szkole, Autyzm – Problem – Rozwiązanie, Wielkopolski Dzień Fizjoterapii. Kierowniczka wielu projektów, o charakterze zarówno naukowym, jak i społecznym, dotyczących zaburzeń rozwojowych ze spektrum autyzmu.