Biotechnologia w medycynie

Redakcja: Andrzej Mackiewicz

Rok wydania: 2018
Wydanie: I
Format: B5
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-7597-364-8
Liczba stron: 278
66,94 zł
W Wasze ręce wydajemy monografię pod tytułem „Biotechnologia w medycynie”. Jest to już czwarty tom, który gromadzi spójne tematycznie prace licencjackie przygotowane przez studentów kierunku biotechnologia medyczna, absolwentów Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
w roku 2018. Wszystkie wydane wcześniej monografie, łączy wspólny mianownik, którym jest biotechnologia. W związku z tym, że nasza Uczelnia jest szkołą medyczną wszystkie prace, obecne i wcześniejsze, związane są z biotechnologią medyczną. Cechą charakterystyczną tomów „naszych” serii monografii tematycznych, jest aktualność prezentowanych danych związanych z krótkim okresem wydawniczym,w porównaniu z innymi pozycjami na rynku. Celem nadrzędnym, oprócz wartości wymiernej jaką jest tytuł licencjata, który otrzymują absolwenci, jest upowszechnienie najnowszych osiągnieć szeroko pojętej biotechnologii w dziedzinie medycyny.

W każdym słowie wstępnym w kolejnych tomach podkreślam wartość pracy włożonej przez absolwentów i opiekunów odpowiednich prac licencjackich. Wszyscy zainteresowani są pewni, że ich praca i wysiłek  przygotowania dzieła-pracy licencjackiej nie zostanie odłożony „na półkę”, a studenci kolejnych lat dysponować będą aktualnym tematycznym podręcznikiem biotechnologii medycznej. Ponadto, po latach studiów zostanie „ślad” nie tylko w postaci dyplomu, ale wydania drukiem dzieła.

W niniejszym tomie zebraliśmy łącznie 15 rozdziałów (prac licencjackich), które przedstawiają najnowsze osiągnięcia technologiczne w terapii i diagnostyce różnych schorzeń. Dominują nowotwory (4 rozdziały), z kolei nowoczesne techniki obejmują terapię genową, inżynierię genetyczną czy inżynierię komórkową w chorobach o podłożu genetycznym. Dziewięć rozdziałów dotyczy terapii molekularnych, pozostałe diagnostyki i badań patomechanizmów chorób przy użyciu narzędzi molekularnych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk