Spektrum autyzmu. Tom 1

Redactors:

Paperback: Softcover
Książka ma charakter monografii wieloautorskiej. Wśród Autorów znalazły się osoby prowadzące badania naukowe, ale przede wszystkim osoby, które na co dzień pracują z chorymi. Autorzy w oparciu o własne doświadczenie przedstawiają najważniejsze problemy pacjentów, widziane zarówno z perspektywy chorego, jak i z perspektywy własnej – specjalisty, prezentują także rozwiązania praktyczne. Jedną z ważniejszych części pracy jest przedstawienie zagadnień dotyczących rodziny, funkcjonowania dziecka ze spektrum autyzmu w środowisku społecznym oraz ewolucja potrzeb rozwojowych dziecka z tą chorobą. Zatem walorem pracy są niewątpliwie praktyczne aspekty opieki nad dzieckiem z ASD.

Z recenzji prof. dr hab. Ewy Mojs

Anna Kostiukow – doktor nauk o zdrowiu, fizjoterapeutka, absolwentka zdrowia publicznego – promocji zdrowia, doradczyni zawodowa osób z niepełnosprawnością, menedżerka zakładów opieki zdrowotnej, menedżerka oświaty. Adiunktka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wykładowczyni z zakresu autyzmu i zaburzeń rozwojowych u dzieci. Promotorka ponad 150 prac na każdym etapie edukacji, a także promotorka pomocnicza w przewodach doktorskich. Założycielka Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego SpektrumAutyzmu.pl. Kierowniczka studiów podyplomowych „Kompleksowy system wsparcia rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu”. Członkini komitetów organizacyjnych i naukowych konferencji: Autyzm w Domu i w Szkole, Autyzm – Problem – Rozwiązanie, Wielkopolski Dzień Fizjoterapii. Kierowniczka wielu projektów, o charakterze zarówno naukowym, jak i społecznym, dotyczących zaburzeń rozwojowych ze spektrum autyzmu.

The site uses cookies to provide services in accordance with Privacy Policy. You can set your own conditions for storing or accessing cookies in your browser.

Cart