Farmakoekonomika dla studentów i absolwentów akademii medycznych

Redakcja: Elżbieta Nowakowska , Ewa Orlewska

Rok wydania: 2004
ISBN: 83-88732-62-5
Z przedmowy

Farmakoekonomika jest młodą dziedziną wiedzy, która ma na celu optymalizację farmakoterapii.
Jej dynamiczny rozwój nastąpił w latach 80. i był odpowiedzią na ogromny wzrost kosztów opieki zdrowotnej na Świecie.
Książka ta powstała z myślą o studentach wszystkich Wydziałów Akademii Medycznych, którzy chcą poznać podstawy teoretyczne i metodologiczne farmakoekonomiki.
Po ten podręcznik mogą sięgnąć także lekarze oraz wszyscy, którzy decydują o wydawaniu pieniędzy na ochronę zdrowia i zainteresowani są wykorzystaniem farmakoekonomiki w praktyce.
Stały wzrost wydatków na świadczenia zdrowotne sprawił, że kwestie opieki zdrowotnej stały się również przedmiotem zainteresowania opinii publicznej, a podręcznik ten może pomóc zrozumieć zależności pomiędzy leczeniem a jego kosztami.
Mamy nadzieję, że nasze opracowanie wychodzi naprzeciw zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników.

Autorzy