Jakość życia chorych poddawanych terapii nerkozastępczej

Autorzy: Ewa Baum

Rok wydania: 2017
Wydanie: I
Format: B5
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-7597-309-9
Waga: 504
Liczba stron: 202
54,41 zł
Monografia dr Ewy Baum jest jednym z niewielu opracowań na temat jakości życia chorych leczonych nerkozastępczo. W związku z dłuższym przeżyciem całej populacji (...), a także epidemią chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca czy choroby układu krążenia, przewlekła choroba nerek i jej następstwa stają się poważnym społecznym problemem zdrowotnym.
    Praca autorstwa dr Ewy Baum posiada nieprzeciętnie wysokie walory naukowe, jak i ogólnopoznawcze w tematyce, która dotychczas zbyt rzadko była podejmowana. Zalety publikacji, zwłaszcza oryginalnych i nowatorskich spostrzeżeń, podkreślono w recenzji. Studenci medycyny, lekarze stacji dialz, oddziałów nefrologicznych czy transplantologicznych powinni mieć możliwość zapoznania się z tą monografią, aby poszerzyć swoją wiedzę, ale przede wszystkim, aby poznać opinię pacjentów, którymi się opiekują.
    Uważam, że praca stanowi bardzo ważny wkład w rozwój wiedzy na temat jakości życia chorych leczonych nerkozastępczo (...)

prof. dr hab. Andrzej Oko
(fragment recenzji)    Publikacja porusza problem jakości życia chorych poddawanych terapii nerkozastępczej. Osób poddawanych takiej terapii jest na świecie około dwa miliony. Doliczając do tego ich rodziny i bliskich okazuje się, że badany problem dotyczy pośrednio wielu milionów ludzi.
    (...) Opracowanie autorstwa dr Ewy Baum posiada wysokie walory naukowe i opisuje nieczęsto podejmowane w polskiej literaturze naukowej aspekty cierpienia chorych z powodu niewydolnych nerek. Praca została skomponowana w taki sposób, że stanowić może także podręcznik przydatny w kształceniu studentów medycyny. Ogrom informacji wywodzących się z wielu dziedzin nauki powinien zainteresować nie tylko lekarzy i przedstawicieli zawodów medycznych, ale także humanistów koncentrujących swoje zainteresowania na problematyce zdrowia, choroby i jakości życia.

dr hab. Adam Czabański
(fragment recenzji)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk