Profilaktyka i wybrane aspekty organizacyjno-prawne w zawodach medycznych

Redakcja: Jerzy T. Marcinkowski , Aneta Klimberg

Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7597-090-6
(…) Podręcznik przedstawia szeroki wachlarz zagadnień związanych z higieną i medycyną prewencyjną. Przedstawione zagadnienia wymagają wiedzy interdyscyplinarnej, stąd też Autorzy opracowujący poszczególne problemy reprezentują różne dziedziny wiedzy medycznej i przyrodniczej; są to lekarze różnych specjalności, biolodzy, chemicy, farmaceuci. Sprawiło to, że poziom merytoryczny podręcznika jest wysoki, a spojrzenie na człowieka i jego rolę w funkcjonowaniu przyrody ma wielokierunkowy i wieloaspektowy charakter. Powiązana została wiedza ogólnobiologiczna z medyczną, z wykorzystaniem zdobyczy fizjologii, patofizjologii, biochemii i genetyki.
Wiadomości prezentowane w podręczniku podane są w sposób kompetentny, zgodny z wymogami dla tego typu pomocy dydaktycznej. Uwzględnione zostały nowe, aktualne zagadnienia, na odpowiednim poziomie naukowym, w oparciu o najnowsze uregulowania prawne, obowiązujące zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.
Podręcznik może być przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców. Mogą to być studenci kierunków medycznych i przyrodniczych, ale także lekarze, pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz pracownicy szerokiego sektora ochrony zdrowia. (…)

fragment recenzji
Prof. dr hab. n. med. Emilia Kolarzyk