Proszę mi powiedzieć, co się stało? Podręcznik języka polskiego dla studentów medycyny

Autorzy: Tadeusz Jurek

Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-60187-68-5
Wstęp

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów anglojęzycznych, studiujących medycynę w Polsce, którzy ukończyli kurs podstawowy języka polskiego. Celem książki jest wprowadzenie terminologii medycznej i wykorzystania jej w rozmowach z pacjentami w czasie praktyk lekarskich.
Podręcznik został podzielony na części, które mają usystematyzować zdobywaną wiedzę. Część pierwsza poświęcona jest specjalizacjom lekarskim oraz przypomnieniu nazewnictwa części ciała. Część druga skupia się na podstawowym wywiadzie lekarskim. Następnie omówione są systemy, wprowadzone nazwy organów i podstawowych chorób, ich symptomów. Ćwiczenia mają utrwalić umiejętność prowadzenia dialogu z pacjentem. W części czwartej analizowane są leki oraz uzależnienia i wynikające z nich niebezpieczeństwa. Dwa rozdziały zostały poświęcone studentom stomatologii.
Praca z podręcznikiem pozwala studentom usystematyzować i utrwalić terminologię medyczną i występować w roli lekarza.

Tadeusz Jurek