Nakład wyczerpany

Przekształcenia systemu ochrony zdrowia w Polsce po II wojnie światowej

Autorzy: Krzysztof Prętki

Rok wydania: 2007
Wydanie: I
Format: B5
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-60187-82-1
Liczba stron: 270
Wstęp (fragment)

Monografia ta poświęcona jest przekształceniom systemu ochrony zdrowia w Polsce po II wojnie światowej. Obszar badawczy obejmuje politykę zdrowotną i organizację ochrony zdrowia, będące częściami składowymi nauk medycznych, a głównym przedmiotem zainteresowania jest jedna ze szczegółowych polityk zdrowotnych, czyli polityka dotycząca organizacji opieki zdrowotnej (...).

Recenzja wydawnicza (fragment)

(...) otrzymaliśmy wartościową pracę, która jest interesującym spojrzeniem na skomplikowaną ewolucję polskiego systemu ochrony zdrowia i związane z tym uwarunkowania. Nie ulega wątpliwości, że książkę Krzysztofa Prętkiego czyta się z wielkim zainteresowaniem. Solidna i rzeczowa narracja, logiczny i spójny wykład, nośność wybranej problematyki, trafne i dobrze skonstruowane wnioski końcowe składają się na obraz dzieła, które może liczyć na sporą poczytność wśród czytelników. Sądy, opinie i komentarze Autora reprezentują wysoki poziom merytoryczny, posiadają przede wszystkim dużą wartość poznawczą i co najważniejsze wzbudzają zaufanie. Z pewnością praca okaże się przydatna nie tylko dla środowiska naukowego, ale również dla studentów, nauczycieli i dziennikarzy.

prof. zw. dr hab. Bogdan Koszel
(Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk