Redagowanie prac dyplomowych w uczelniach medycznych

Redakcja: Leszek Bartkowiak

Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7597-153-8
Ze wstępu

Celem tej książki jest pomoc w przygotowaniu, napisaniu i zredagowaniu pracy magisterskiej. Jedną ze szczególnie widocznych zmian społecznych w Polsce po roku 1989 był kilkukrotny wzrost liczby studiujących i uzyskujących tytuł magistra. W uczelniach medycznych rozwój nowych kierunków kształcenia także przyczynił się do wzrostu znaczenia pracy magisterskiej, która obecnie wieńczy studia większości jej absolwentów. Nie bez powodu w tym samym czasie dał się zaobserwować wzrost liczby publikacji, najczęściej o charakterze poradników, traktujących o pisaniu pracy magisterskiej, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie przyszłych autorów dotyczące poznania kryteriów i zasad przygotowania i publikowania dobrej pracy promocyjnej.