Wybrane zagadnienia z biochemii klinicznej i chemii klinicznej

Redakcja: Maria Rybczyńska

Rok wydania: 2004
ISBN: 83-88732-04-8
Przedmowa

W dobie intensywnego rozwoju nauk biologicznych, chemicznych oraz możliwości stosowania w laboratorium diagnostyki medycznej wysokich technologii, student kierunku analityka medyczna w procesie kształcenia w zakresie biochemii klinicznej i chemii klinicznej powinien nabyć umiejętność pracy zgodnie z zasadami dobrej praktyki laboratoryjnej. Aby sprostać tym wymaganiom, oddajemy do rąk studentów pierwsze wydanie skryptu do ćwiczeń pt. "Wybrane zagadnienia z biochemii klinicznej i chemii klinicznej", którego zakres odpowiada standardom nauczania.
Staraliśmy się, aby zawarte w opracowaniu techniki badawcze były reprezentatywne dla metod stosowanych w zautomatyzowanym laboratorium. Podział materiału na rozdziały pozwoli studentowi nabyć umiejętności doboru odpowiedniego panelu badań oraz interpretacji uzyskanych wyników.