Zarys klinicznej olfaktologii i gustologii

Redakcja: Andrzej Obrębowski

Rok wydania: 2022
Wydanie: I
Format: B5
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-7597-443-0
Waga: 205
Liczba stron: 112
23,86 zł

Ze wstępu

[...]
W monografii „Zarys klinicznej olfaktologii i gustologii” zostały wykorzystane badania ośrodka poznańskiego. Szczególne zainteresowanie powinien wzbudzić rozdział poświęcony badaniom obiektywnym powonienia metodą wywołanych potencjałów węchowych. Nowością będzie także rozdział poświęcony genetyce w zaburzeniach węchu i smaku, jak też orzecznictwo lekarskie w tych schorzeniach.
Monografia nie porusza wszystkich problemów z zakresu zaburzeń węchu i smaku, które możemy znaleźć w literaturze przedmiotu. Tak jak w każdym opracowaniu zbiorowym nie można było uniknąć niektórych oczywistych powtórzeń, jakkolwiek zdaniem redaktora poszerzają one zazwyczaj spojrzenie na dany problem. Piśmiennictwo zamieszczone przy każdym rozdziale ułatwi czytelnikowi dotarcie do materiałów źródłowych.
Sądzę, że monografia „Zarys klinicznej olfaktologii i gustologii” zainteresuje nie tylko otolaryngologów i neurologów, ale także gastroenterologów, dietetyków klinicznych oraz psychologów. Autorzy rozdziałów odpowiedzialni za ich merytoryczne treści będą wdzięczni za słowa krytyki.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk