Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzenia współwystępujące

Redakcja: Bożena Galas-Zgorzalewicz , Ewa Mojs

Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7597-379-2
Przedmowa

(...) złożoność objawów i  trudności w leczeniu skłoniły członków Zespołu Zadaniowego Neurologii Dziecięcej Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk do wyjścia z inicjatywą przygotowania zwartej monografii pt. „Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzenia współwystępujące”, podejmującej tę tematykę. W książce znalazły się rozdziały dotyczące genetycznych podstaw zaburzeń, problemów diagnostycznych i diagnozy różnicowej. Odrębną ważną częścią monografii są także rozdziały poświęcone podejmowanej u dzieci i młodzieży terapii — farmakoterapii i  psychoterapii.
Książka skierowana jest do lekarzy, psychologów, pedagogów oraz studentów zgłębiających wiedzę związaną z tą problematyką. Mamy też nadzieję, że monografia zainteresuje rodziny  dzieci i młodzieży z ADHD.